Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Örgü Bolero Modelleri ve Yapılışı

Bolero Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli bebe yünleri , pamuklu ipliklerle örebilirsiniz. Örmek istediğiniz ipe uygun olarak şiş tercihinde bulunabilirsiniz. Verdiğimiz ölçüler 0 -1 yaş bebekler için uygun. Siz aynı teknikle örerek ilmek sayısını artırarak daha büyük çocuklarınız için örebilirsiniz.

İsterseniz önce arkayı başlayıp sonra önleri örebilirsiniz. Veya önce önleri örüp birleştirerek arkayı örebilirsiniz. Tercih sizin. Arka kısmı için 50 ilmek atarak başlayalım şişimize. 8 sıra haroşa ördükten sonra kenar kısımlardan 8 er haroşa orta kısım için 1 sıra düz, 1 sıra ters olarak örelim.  15 cm bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Tekrar 5 sıra haroşa örüyoruz. Bu kısma kadar olan bölümü fotoğraflarla görelim. Önler için kenarlardan sağ ve sol omuz için 17 şer ilmek ayırıyoruz. Ortada kalan ilmekleri 16 ilmekleri kapatarak bitiriyoruz. Şimdi yakının bir kısmını örmeye başlıyoruz. 4 ilmek ayrılır kol oyuntusu için. Kalan ilmekler ise ön kısım bitene kadar 4 sıra düz örgü, 3 sıra haroşa olarak örülür. Kenarda bırakılan 4 ilmek oval olmasını sağlayacak. Kalan o 4 ilmekler ise 3 sırada bir haroşa olarak örülür. Aynı şekilde diğer önde simetrisi olacak şekilde  örülüp bitirilir. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz artık.Ön kısımdan başlamak isteyenler için yakanın bir tanesi   22 ilmekle başlıyoruz. 5 sıra haroşa modeli örüyoruz.

 

BLGLER
tarafndan 08 Şubat 2018 - 19:07 tarihinde yaynland.
OKUNMA
Bu Yaz uana Kadar 5.279 kez Okunmutur.
PAYLA
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


En Çok Görüntülenenler
Bayanlara birbirinden modern kısa saç kesimi modelleri
Bayanlara birbirinden modern k..

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return;... [Devamı]

Dantel örnek yapım aşamaları
Dantel örnek yapım aşamaları..

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Muhteşem örgü örnek desenleri ve modelleri
Muhteşem örgü örnek desenleri ..

Muhteşem örgü örnek desenleri ve modelleri (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];... [Devamı]

Bayan tığ örgü aksesuarları
Bayan tığ örgü aksesuarları..

#gallery-5 { margin: auto; } #gallery-5 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Genel