CİVCİV DESENLİ ÇOCUK HIRKA TAKIMI

CİVCİV DESENLİ ÇOCUK HIRKA TAKIMI

CİVCİV DESENLİ ÇOCUK HIRKA TAKIMI   CİVCİVLİ BEBEK ÖRGÜ TAKIMI CİVCİVLİ HIRKA KULLANILAN MALZEME; Yeterince bebe yünü iplik,2,5 luk şiş ve tığ Civcivli bebek hırkası anlatımlı: Civcivli bebek hırkasını öncelikle arkasından 78 ilmekle başlıyoruz.14 sıra haroşa örüyoruz. Son sırasında .6 ters 6 düz giderek sırayı tamamlıyoruz.arkadan tekrardan tersi ters düz kısmını düz örerek 6 tane […]

CİVCİV DESENLİ ÇOCUK HIRKA TAKIMIIMG_3032IMG_3035IMG_3036IMG_3037IMG_3038IMG_3040IMG_3034

 

CİVCİVLİ BEBEK ÖRGÜ TAKIMI
CİVCİVLİ HIRKA
KULLANILAN MALZEME; Yeterince bebe yünü iplik,2,5 luk şiş ve tığ
Civcivli bebek hırkası anlatımlı:
Civcivli bebek hırkasını öncelikle arkasından 78 ilmekle başlıyoruz.14 sıra haroşa örüyoruz. Son sırasında .6 ters 6 düz giderek sırayı tamamlıyoruz.arkadan tekrardan tersi ters düz kısmını düz örerek 6 tane civciv yeri ayırarak o sırayıda tamamlıyoruz.gelelim civciv şeklini çıkarma noktasına …yeniden düz yerinden başlayarak altı tane düz örüp altı ters örgünün aralarınadan artırarak ters olan yerleri 12 ilmek haline getirerek o sırayıda tamamladım .arkadan tekrardan düzleri düz tersleri ters ördüm. Tekrar düz kısmına gelip altı tane düz bölümünü örüp örnek kısmının altı tanesini şişden çıkarark yer değiştidim değiştirdiğim ilmekleri örerek civcivin ayak kısmının bir bölümünü tamamladım diğer bölümünü ise ters yönde değiştirdim bölece civcivi ayak kısmını tamamlamış oldum civciv kısmı 3 yer değiştirme aşamasında ortaya çıkıyor civcivin bitiş noktasında artırdığımız 6 tane ilmeği tekraradan tutuyoruz. o sıra öle düzü düz örnek kısmı ise tarif ettiğim şekilde tamamlanmış oldu.modeldede göreceğiniz gibi …
73 sıra örerek koltuk altı kesimine geldim her iki tarafdan 5 er tane ilmek keserek koltuk altını çıkarmış oldum.koltuk kısmını 38 sıra örerek arkasını tamalamış oldum .
Gelelim önlerine 43 sıra ile başladım arkasında olduğu gibi 14 sıra horoşa örerek örnek kısmını tekrardan 6 düz 6 ters olmak üzere 4 civcivlik yer ayırdım civciv için ayırdığım 6 ilmeğin aralarına artırarak 12 ilmek yaptım arka kısmındada anlattığım gibi civcivin bitiş inde artırdığımız ilmekleri yutuyoruz .(bu arada ilmekleri unutmuyoruz) 73 sıra koltuk altına kadar ördüm tek tarafından 5 ilmek kesip devam ettim yaka kısmını ayırncaya dek…koltuk kısmını yarılayınca yakasından 4 ilmek , sonrasında her sırada bir ilmek keserek önlerinide tamamlasmış oldum.
Civcivli bebek hırkamızın kollarına gelince 46 ilmekle başladım 14 sıra ördüm .20 ilmek örüp 6 tane ters örüp civciv işlemini tamamlıyoruz.onun yanı sıra her 5 sırada bir hırkanın iki yanından birer ilmek artırıyoruz taki 60 ilmek olundcaya kadar bölece kolunu koltuk kısmına getiriyoruz .kotuk altından her iki tarafından 5 er tane kesip sonrasında 1 er 1er keserek kolunu tamalıyoruz .
Yakasında ilmek dizerek yaka kısmını da birer kesip kestiğimiz ilmeğin etrafına ipi dolaıyıp resimdeki görüntüyü veriyoruz.
Hırkanın bitiminde kenarlarını tığla örüp şeklini veriyoruz..Tığ ve turuncu iple civcivlerin patisini tamamlayıp siyah iplede göz verip hırkayı bitiriyoruz.
BEBEK ÖRGÜ
CİVCİVLİ HIRKA TEMİZLİĞİ
Elde veya 30 derecede yıkama bebek örgülerinde tercih edilir.
CİVCİVLİ BEBEK HIRKASI SİPARİŞİ İÇİN…arayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar