Seks yapmanın zararları

Seks yapmanın zararları

seksin zararları Seks gibi keyif veren ve bir çok faydası olan bir şeyin zararları yanları olması sizi’de şaşırta bilir fakat bu gerçek. Hazırladığımız bu yazımızda cinsel hayatınızda sex yapmanın potansiyel zararlarını ile yan etkilerini inceleyip cinsel hayatınızı düzenlemek isteyebilirsiniz.  Tahrişler ve Ezilmeler ile Karşılaşabilirsiniz. Cinsel ilişki sırasında diz kapaklarınızın ve dirseklerinizin veya vücudunuzun herhangi bir kısmının bir yerlere sürtünmesi kaçınılmazdır. […]

seksin zararları

Seks gibi keyif veren ve bir çok faydası olan bir şeyin zararları yanları olması sizi’de şaşırta bilir fakat bu gerçek. Hazırladığımız bu yazımızda cinsel hayatınızda sex yapmanın potansiyel zararlarını ile yan etkilerini inceleyip cinsel hayatınızı düzenlemek isteyebilirsiniz.

 Tahrişler ve Ezilmeler ile Karşılaşabilirsiniz.

Cinsel ilişki sırasında diz kapaklarınızın ve dirseklerinizin veya vücudunuzun herhangi bir kısmının bir yerlere sürtünmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle vücudun bazı kısımlarının tahriş olması ile cinsel aktivitenizi de olumsuz yönde etkileyecek ve rahat hareket edemeyeceksinizdir. Seks yaparken bulunduğunuz ortamın vücudunuzun yüzeyini tahriş edecek kadar sert olmamasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

 Vücutta Ağrı ve Şişlikler Oluşabilir.

Kadınlar cinsel ilişki sonrası ağrı ya da acı hissetmeye erkeklere nazaran daha fazla duyarlı olurlar. Genellikle buna en büyük sebep olan durum vajinanın seks sırasında tahriş olmasıdır. Buda cinsel isteksizliği tetikler.

 Dehidrasyon Teşhisi.

Seks yapmak bir efor gerektirdiği için aynı zamanda bir fiziksel aktivite olduğu için insan cinsel ilişki sırasında çok fazla şekilde terleyip vücuttan fazla miktarda su atar. İnsan vücudunun %60 ı su olduğuna göre birden su oranının düşmesi kötü hastalıklara davet çıkarır ilişki sonrası bol bol su içmenizi tavsiye ediyoruz.

 İdrar Yolu Enfeksiyonu.

İdrar yolu enfeksiyonu yaşıyan kişiyi çok rahatsız hatta oldukça acı verici durumlara sokabilen bir hastalıktır. Çok fazla cinsel ilişkiye girmek özellikle de farklı kişilerle yapmak kişinin idrar yolu enfeksiyonu kapmanıza sebep olan en büyük etkendir.

Bel ve Sırt Ağrısı.

Eğer uzun bir seks sırasında dikkatsiz davrandıysanız bel ve sırt ağrıları çekmeniz mümkündür. Basit bir ağrı gibi görünse de bir çok sıkıntılı durum yaratabilir (1.)

 Zarar Görmüş Sinir Uçları Oluşumu.

Yoğun bir cinsel ilişkiden sonra sinir uçları biraz ağrılı bir dönem geçirdiği görülebilir.

Seks Sırasında Orgazm Olmakta Sorun.

Erkekler ve kadınlar kısa bir süre içerisinde çok fazla bi rşekilde seks yaptıklarında orgazm olmakta zorluk çekerler. Bu durum insan doğasında aslında tamamen normal bir reaksiyondur. Kişinin bu konuyla ilgili olumsuz endişe yaşamasına hiç gerek yoktur. Vücudun bir birleşmeye hazırlaması için biraz vakit geçirip şarz olması gerekmektedir.

 Gözlerin Görme Duyusunda Azalma

Cinsel ilişkinin bir sonucu olarak görme yetisinde biraz azalma doğal olmayan bir gelişme gelebilir. Yalnız bu birçok insanın başına seks sonrasında gelen bir durumdur. Görme duyusunun azalma durumu kişinin cinsel aktivite sırasında göz çevresinde bulunan kan damarlarının epey etkilenmesi sonucu oluşur. Eğer seks sonrası bu durum başınıza gelirse heycan yapıp endişelenmenize gerek yok. Çünkü biraz zaman geçtikçe bu yan etkinin varlığı gözlerden kalkacak ve görme duyunuz eskisi gibi normale dönecektir.

 Vücuttaki Kasların Kasılması.

Diğer bütün fiziksel aktiviteler gibi cinsel ilişki’de kasların kasılmasına ve gerginleşmesine neden olmaktadır. Seks yani birleşme sonrası kaslarınız böyle kasılması ya da gerginleşmesi hareket ederken çok fazla acı duymanıza hatta günlük hareketlerinizin kısıtlanmasına bile neden olabilir. Çözüm olarak kas gevşetici krem veya hap alabilirsiniz.

 Yorgunluk (Halsizlik).

Gün içerisinde çok fazla seks yapmak vücudunuzun bütün enerjinizi bu aktiviteye harcamanıza sebep olur ve zamanınızın geri kalanında halsiz ve bitkin hissetmenize neden olacaktır buda sizi olumsuz etkileyecektir.

 Saç Dökülmesi ve Yıpranması.

Fazla seks yapmak dihidrotestosteron isimli hormonun vücutta seviyesinin artmasına neden olur. Tıpta bu hormon, saç dökülmesine neden olmasıyla da bilinir.

 Bağışıklık Sisteminin Zayıflaması (Yavaşlaması).

Vücudumuzun bağışıklık sisteminin zayıflamasını çok fazla derecede seks yapmanın bir yan etkisi olarak görülmektedir. Prostaglandin E-2 isimli hormonun seks sırasında kan akışına salınır. Çok fazla cinsel ilişkiye girmennin sonucu olarak bu hormonun çok fazla miktarlarda salınımı bazı problemlere neden olabilir onlarda şunlar bağışıklık sisteminin zayıflaması ve hasarlı dokular oluşması, sinir ile kas ağrıları bu hormonun yarattığı problemler arasında rahatlıkla sayılabilir.

Kalp Krizi Riski.

Sex sırasında bilinçsiz ve aniden sarf ettiğiniz efor ile hareketler kalp krizi riskini artırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
seks seksin zararları

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar