Sex Yapmanın Faydaları

Sex Yapmanın Faydaları

  Bir çok çiftin yaşadığı cinsel ilişki hakkında bir çok şey söylenip yazılmıştır. Yalnız cinsel ilişkinin yani (Sex Yapmanın Faydaları) hakkında çok konuşulmamıştır halbuki Amerikalı uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonucunda seks yapmanın faydaları saymakla bitmiyor insan vücuduna seks yapmanın müthiş sağlıklı etkileri olduğu ortaya çıkmıştır. Sizlere seks yapmanın faydalarının yanı sıra zararlarının’da neler olduğununda maddeler halinde hazırladık. Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Seks insanın genel […]

 

Bir çok çiftin yaşadığı cinsel ilişki hakkında bir çok şey söylenip yazılmıştır. Yalnız cinsel ilişkinin yani (Sex Yapmanın Faydaları) hakkında çok konuşulmamıştır halbuki Amerikalı uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonucunda seks yapmanın faydaları saymakla bitmiyor insan vücuduna seks yapmanın müthiş sağlıklı etkileri olduğu ortaya çıkmıştır.

Sizlere seks yapmanın faydalarının yanı sıra zararlarının’da neler olduğununda maddeler halinde hazırladık.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Seks insanın genel sağlığına faydalıdır.

Aşkla sevgiyle yaşanan seks kişinin tüm bedenine iyi gelir. Pozitif yani mutlu seks hayatı olanların yüzüne ve yürüyüşüne bile yansır.

Seks sizin ve partnerinizin kilo almasını engeller.

Rutin olarak yarım saatlik bir ilişki sırasında 200-250 kalori kadar yakarak kilo verebilir, fazla kilolarınızdan seks sayesinde kurtulabilirsiniz.

Seks vücudumuzun kalp ve damar sağlığınızı korur.

Yapılan büyük araştırmalara göre hafta’da 4 veya daha fazla cinsel ilişki yaşayan bayan ve erkeklerde kalp krizi riskinin yarı yarıya azaldığı görülmüştür.

Seks felç riskinizi %50 azaltır.

Düzenli cinsel ilişki (seks) ile kadınlarda ve erkeklerde yarı yarıya felç riski azalıyor.

Düzenli seks erkekler de prostat kanseri riskini epey azaltığı görülmüştür.

Amerika’da yapılan araştırmalara göre ayda düzenli olarak seks yapan erkeklerde prostat kanseri görülme sıklığı epey azalır.

Seks ağrıları azaltır.

Cinsel ilişki ve orgazm sırasında salgılanan hormonlar sayesinde vücutta endorfin hormonunuzun yükselmesiyle birlikte vücudunuzdaki ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz. Bu şekilde iyi tatmin edici bir seks migren gibi ciddi baş ağrıları ve vaskuler damarlardan kaynaklanan baş ağrılarının azalmasını sağladığı bilinmektedir.

Evliliğinizde oluşan tartışmaları gerginlikleri seksle çözebilirsiniz.

Evliliğinizde oluşan ani kavgaları sorunları cinsel ilişki ile rahatlayıp unutabilirsiniz. Kaslarınızı gevşetip rahatlattığı için sinirlendiğiniz şeylere öfkeniz azalır.

Seks insan vücudunu forma sokar.

Cinsel ilişki sırasında vücudunuzun bir çok kası ve iskelet sisteminiz koordineli bir şekilde çalışır ve yoğun bir egzersiz yapar, efor sarf eder. Böylece düzenli bir seks hayatı vücudunuzun forma girmesini sağlar.

seks yapmanın faydaları nelerdir

Seks kemiklerinizi besler ve güçlendirir.

Seks sırasında büyük ölçüde salgılanan testosteron hormonunun vücudunuzdaki kemikleri güçlendirici etkileri bulunuyor.

Seks insan bedenini canlandırır.

Sex kadınlarda pelvik kaslarınızı güçlendirir.

Cinsel ilişki sırasında pelvis yani leğen kemiğinde bulunan bir çok kas koordineli bir biçimde çalışır. Bu şekilde bayanlarda genellikle menopoz ardından görülen mesane, bağırsak ve rahim sarkmaları epey azalır.

Seks aylık adet sancılarınızı azaltır.

Seks adetlerinizi düzenler.

Araştırmalara göre haftada 1 kez seks yapan bir kadının adet sancıları az olduğu ve ayda bir kez seks yapan kadına oranla adet döngülerinin daha düzenli olduğu görülmüştür.

Seks vücudumuzda pelvis bölgenizin kan dolaşımını olumlu bir şekilde etkilediği görülmüştür.

Cinsel ilişki ve orgazm sırasında pelvis bölgesinde kanlanma artışı rahminiz, tüpleriniz ve yumurtalıklarınız gibi birçok organınızın sağlıklı işlev görebilmesini olumlu yönde etkiler.

Seks vajinal kuruluğa iyi gelir ve azaltır.

Düzenli bir seks hayatı ile vajina ve pelvis damar dolaşımınızın iyi bir şekilde gelişmesi sonucunda özellikle de menopoz dönemi sonrasında görülen kuruluk problemlerinin görülme sıklığı epey azalır. Çünkü vajinal ıslanma kişinin vajinasının damarsal yapısından oluşur.

Seks yaşlanmayı geciktirir; iyi bir cinsel hayatı olan kişi yıllara meydan okur.

Amerika’da yaşıyan ünlü Türk Dr Mehmet öz e göre yılda en az 100 kez yapılan cinsel ilişki ile yaşlanma azalır ve cildiniz güzelleşir.

Seks vücudunuzun bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre haftada en az 1 ya da 2 kez seks yapmak kişilerde bağışıklık sistemi üzerinde %30 gibi büyük bir oranda artırıcı etki yapar. Bu şekilde hastalıklara karşı bağışık bir hale gelirsiniz.

Seks kalp ve damar sağlığınızı korur.

Yapılan bir çok araştırmaya göre haftada 3 veya daha fazla cinsel birliktelik yaşayan erkeklerde kalp krizi riskinin %50 yani yarı yarıya azaldığı görülmüştür.

Seks felç riskini azaltır.

Düzenli cinsel ilişki yaşamı olan erkeklerde ve kadınlarda felç riski azalıyor.

 

Cinsel ilişki anında ve bedenin doğal morfinleri olarak’ta bilinen endorfin (yani mutluluk hormonu) ile vücudunuz rahatlar ve cinsel ilişki sonrası yerini güzel bir uykuya bırakır. Sizin ya da partnerinizin uyku sorunları varsa kesinlikle bu yöntemi de deneyin

Cinsel ilişki koku duyunuzu geliştirir

Orgazm sırasında salgılanan önemli bir horman olan (prolaktin) sayesinde beyninizin koku alma merkezi uyarılır bunun sayesinde koku alma duyunuz gelişir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar