Uzun Süreli Bir İlişki İçin En İyi 7 Seks Pozisyonu

Uzun Süreli Bir İlişki İçin En İyi 7 Seks Pozisyonu

En iyi seks pozisyonları, seks yaptığınız kişiyle ilişkinize bağlıdır. Eğer çapkınlık yapıyorsanız veya ilişkiniz sadece sekse dayalıysa, muhtemelen denemeler yaparsınız. Eğer bir ilişkinin başındaysanız, “ellerimi senden uzak tutamıyorum, beni çok tahrik ediyorsun, gözlerine daha çok bakmak istiyorum” düşüncesiyle seks yaparsınız. Uzun süreli ilişkideki seks daha karmaşıktır. Birbirinizi çok iyi tanırsınız ama ilişkinizi belirli bir seviyede […]

En iyi seks pozisyonları, seks yaptığınız kişiyle ilişkinize bağlıdır.

Eğer çapkınlık yapıyorsanız veya ilişkiniz sadece sekse dayalıysa, muhtemelen denemeler yaparsınız. Eğer bir ilişkinin başındaysanız, “ellerimi senden uzak tutamıyorum, beni çok tahrik ediyorsun, gözlerine daha çok bakmak istiyorum” düşüncesiyle seks yaparsınız. Uzun süreli ilişkideki seks daha karmaşıktır. Birbirinizi çok iyi tanırsınız ama ilişkinizi belirli bir seviyede tutarken aynı zamanda düzeni bozmak isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yaparsınız?

İlk adım her zaman eşiniz ile konuşmaktır. En iyi seks, seks öncesinde, esnasında ve sonrasında mükemmel bir iletişim kurulmasıyla gerçekleşir. Partnernizin ne hissettiğini anlayın. Düzeni bozmak mı istiyor yoksa sadece bir kaç şeyi değiştirmek mi? Eskiden beri yapma alışkanlığınız olduğu ama unuttuğunuz bir şey olabilir. Repertuarınıza yeni bir şeyler eklemeniz gerektiğini düşünüyorum ama eğer ortak zevkinizin dışında bir şey deneyecekseniz, önce onunla konuşun. Sürprizler her zaman eğlenceli olmaz.

Ama sizin ve eşiniz için neyin eğlenceli olacağı konusuda fikriniz varsa, uzun süreli bir ilişkideyken denemeniz gereken harika pozisyonlar var.

1. Sandalyede oturma

Nasıl Yapılır: Oldukça açık. Bunun için bir sandalyeye ihtiyacınız var (eğer gerekirse kanepe veya başka bir mobilyayı da kullanabilirsiniz). Erkek otururken kadın da kucağına oturur ve onu yönlendirir. Sandalyenin yüksekliğine bağlı olarak sizin veya eşinizin ayakları yere değebilir.

Uzun Süreli İlişkilerde Önerilmesinin Nedeni: Bazen, bir şeyleri dolu dolu yaşamadan diğer pozisyonlarla karıştırma ihtiyacı hissedersiniz. Bu pozisyon tamamen yeni bir bakış açısı kazandırır. Ayrıca yeni bir odada, yakın bir pozisyonda seks yapmak hoşunuza gidecek. Bunun kazandırdığı artı ise size destek olacak mobilyaların olması.

2. Kelebek pozisyonu

Nasıl Yapılır: Kadın yere uzanır ve ayak bileklerini erkeğin omuzlarına doğru yükseltir. Erkek ise elleri ile kadının kalçasını tutar, kadın kalçasını biraz yukarı kaldırır (eğer çok zorlanıyorsanız, altınıza yastık koyarak deneyin).

Uzun Süreli İlişkilerde Önerilmesinin Nedeni: Gerçekten derin penetrasyona olanak sağlar ve biraz çılgınca ve riskli bir pozisyondur, ancak altta yatak olması güven verir. Aşırı olmamakla birlikte yine de çılgın bir pozisyondur. Ayrıca, birbirinizin gözlerine de bakabilirsiniz.

3. Kaşık pozisyonu

Nasıl Yapılır: Ne yapacağınızı biliyorsunuz. Bu en iyi sarılma pozisyonudur (unutmayın yağlayıcı bir malzeme kullanmak faydalıdır). Kadın, bacağını biraz kaldırarak arkadaki erkeği yönlendirir. Rahat pozisyonu almak için vücudunuzu biraz aşağı veya yukarı hareket ettirmeniz gerekebilir. Yağlayıcı kullanma konusunda çok da cimri davranmayın. Penetrasyon alanını daraltmak zevki artırmakla birlikte işinizi de güçleştirebilir.

Uzun Süreli İlişkilerde Önerilmesinin Nedeni: En sevdiğiniz kucaklama pozisyonunun rahatlığını yaşarsınız, öyle ki içerisinde büyük bir mahrem barındırır ve eşiniz kulağınıza arzulu şeyler fısıldayabileceği gibi sevgi dolu ve romatik cümleleri de duyabilirsiniz. Bu sebepten dolayı bu pozisyon, birçok farklı şeyi mümkün kılabilir. Bunun yanında, G noktasına ulaşabilmeniz ve her iki elinizin de serbest kalıp klitorisinizle oynayabilmeniz de cabası. Dolayısıyla istediğiniz uyarım seviyesini de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, eğer uzun seneler boyunca birlikteyseniz, ilişki sırasında bir pozisyonla ilgili herhangi bir problem yaşadınız mı?

4. Ters Kovboy pozisyonu

Nasıl Yapılır: Dikkatli olun. En sevdiğiniz kovboy pozisyonuna benziyor ancak yüz yüze bakmıyorsunuz ve ağırlığınızı ellerinize veriyorsunuz. Yaralanma ihtimali en fazla olan pozisyon olduğundan dikkatli olun.

Uzun Süreli İlişkilerde Önerilmesinin Nedeni: Eğer seks hayatınıza biraz farklılık kazandırmak istiyorsanız, birbirinizin yüzünü görmediğiniz bu pozisyon oldukça vahşi ve ilkel. Eşinize güzel bir kalça manzarası sunmanız da cabası. Her ikinizin de kan akışı hızlanacak.

 

5. Koital Hizalama Tekniği

Nasıl Yapılır: Bu pozisyon, tıpkı köpek pozisyonundayken ön kolunuzun üzerine kapaklanmanıza benzer, böylece ileri doğru uzanabilirsiniz ve eşiniz de üzerinize tırmanabilir. Kalçanızın altına bir yastık koyarak daha düzgün bir hizalama sağlayabilirsiniz.

Uzun Süreli İlişkilerde Önerilmesinin Nedeni: İnsanların birçoğu köpek stilini sever, ancak bu pozisyon aynı zevki daha yumuşak bir şekilde almanızı sağlar. G noktasını müthiş bir şekilde uyarabilirsiniz ve elinizi klitorise rahatça uzatabilirsiniz. Bu sayede hem sizin yoğun bir orgazma ulaşmanız mümkün olacak hem de eşinizin istediği sıkışma hissini ona verebileceksiniz.

7. Kadının Üstte Olduğu Pozisyon

Nasıl Yapılır: Kendinizi Beyoncé gibi hayal edin.

Uzun Süreli İlişkilerde Önerilmesinin Nedeni: Üstte olmak kendinize güven duymanızı ve kendinizi seksi hissetmenizi sağlar. Yüz yüze yakın temas kurarsınız. Sizin için mükemmel pozisyonu bulana kadar değişik yöntemleri denemeye devam edin. Bu arayışınız eşinizin hoşuna giderken, siz de kendinizi inanılmaz hissedeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar