Yakadan başlamalı bebek hırkası:

Yakadan başlamalı bebek hırkası:

  Yakadan başlamalı  kız bebek hırkası: 92 ilmekden başlıyoruz  10 sıra haroşa örüyoruz. Arkadan ters düzden düz olmak üzere beş sırada düz örgü görüntüsü veriyoruz.tekrardan düzleri ters yaparak 4 sırada öle örüp son sırasında 3 ilmek 1 artırma 3 ilmek bir artırma örerek sırayı tamamlıyoruz .tkrardan resimdede görüldüğü gibi tersden ters ilmeke düzden düz ilmek […]

 

Yakadan başlamalı  kız bebek hırkası:IMG_20150221_213055

92 ilmekden başlıyoruz  10 sıra haroşa örüyoruz. Arkadan ters düzden düz olmak üzere beş sırada düz örgü görüntüsü veriyoruz.tekrardan düzleri ters yaparak 4 sırada öle örüp son sırasında 3 ilmek 1 artırma 3 ilmek bir artırma örerek sırayı tamamlıyoruz .tkrardan resimdede görüldüğü gibi tersden ters ilmeke düzden düz ilmek olmaka üzere 6 sırada öle bölümü tamamlıyoruz .sıra yakasını ve kollarını ayırmaya geldi….20 şer önleri için ayırıyoruz 10 ilmekde  kollarına ayırıyoruz kalan 30 ilmekde arkasına kalıyor ayırdığımız bölümlerden her  düz tarafında 2 şer tane artırarak  kollarının sayısı 60 ilmeği buluncaya kadar örüyoruz .

Kollarını 60 ilmekde  başka bir ip yada şişe taşıyıp gövde kısmını örmeye devam ediyoruz(tabi düğme iliklerini unutmayalım ) beden  kısmını yeterli buluncaya kadar örüp keserek gövde kısmını tamlıyoruz.kollarınıda aynı şekilde örerek tamamlıyoruz.

Cep kısmına  35 ilmek dizerek ceplerini örüp tamamladıkdan sonra dikip güllerini montalıyoruz Dikimini yaptıkdan sonra ipin  içindeki mevcut renklerden güller yaparak monta edip aksesuarlarını tammlayak hırkaya nokta koyuyoruz.

IMG_20150208_114211

Bandajının yapımı:

Bandajına 10 ilmekle başlatıp 5 sıra tersden ters düzden düz örüyoruz  1 sıra tersden düz örerek şekil veriyoruz bandajı bu şekilde tamamlıyoruz .sonunda iki ilmek verip düğme dikarek ilmekle buluşturuyoruz.yine hırkadad belittiğim gibi ipin içindeki renklerden süs yaparak  tamlıyoruz.

 

Patiğinin yapılışı:85 ilmekle başlayıp 10 sıra haroşa örüyoruz.son sırasında ortasından 10 ilmek ayırarak o  on ilmeği örüp kenarlarından birer tane yutuyoruz her sırada….taki ayak bölümünden topuk kısmına gelinceye dek…sonrasında kalan ilmekleri hep beraber örerek çorap görüntüsü vererek kesimini yapıyoruz…dikim montaj ve bağlamak için ip …kolay gelsin.:)IMG_20150201_103952

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar